Alkol ve Uyuşturucu Politikası

Toplumun, hizmet alan kişi, kuruluş ve kurumların ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek ve güvenilir bir kuruluş olmayı kendisine hedefleyen Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, uyuşturucu madde, alkol ve hatta tedavi amaçlı dahi olsa konsantrasyonu bozucu etki yapan ilaç almış olarak kuruma girilmesinin ve çalışılmasının, iş güvenliğini tehlikeye düşürdüğü kadar iş verimini de olumsuz yönde etkileyen önemli faktörlerin başında geldiğinin bilinci içindedir.

İstisnasız herkes için geçerli olmak üzere uyuşturucu madde veya alkol almış olduğu tespit edilen kişilerin, kuruma girişlerine izin verilmez. Bu kişiler derhal kurum dışına çıkartılır. Sağlık nedenleri ile zorunlu olarak konsantrasyonu bozucu etki yapan ilaç almış kişilerin ise ilacın etkisi geçene kadar kurumda faaliyet göstermelerine izin verilmez.

Uyuşturucu madde veya alkol nedeni ile Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi dışına çıkartılan kişiler bir daha hiçbir şekilde kuruma alınmaz. Bu kişilerin iş akitleri süresiz ve tazminatsız olarak feshedilir. Ayrıca sebep olacakları fiziksel hasarlar da bu kişilerden tazmin edilir.

Copyright © Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi