K.E.M’de Kariyer

Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi olarak başarının insandan kaynaklandığını biliyoruz.

Biz, çalışanlarımızın yaptığı her şeye değer katmak için gayret sarf eden büyük, bir aileyiz.

Her birimiz, hizmet verdiğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamada üstüne düşen hayati rolün farkındayız.

Aile üyelerimizin haklarına ve itibarına saygı duyuyoruz.

Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş ve çok yönlü değerlendirme aşamalarını kapsayan bir işe alım süreci uygulanmaktadır.

Bu değerlendirmeler, işe alımı yapılacak göreve ve pozisyona bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yaptığımız mülakatları da çeşitli envanter, sınav ve değerlendirme uygulamalarıyla destekliyoruz.
Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde gelişimin ve öğrenmenin bir sınırı olmadığına inanıyoruz.
Çalışanlarımızın bireysel gelişimlerini desteklemek için kurum içi ve kurum dışı kaynakları etkin bir şekilde kullanıyor, birçok sınıf içi, online ve pratik eğitim fırsatları sunuyoruz. Kurum vizyonumuz ve stratejilerimize bağlı olarak çalışanlarımızı işe girişten itibaren oryantasyon/e-oryantasyon programlarına dahil ediyor, kurumumuzda göstermiş olduğu performansları üzerinden de birçok gelişim programına dahil ediyoruz.
Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezini destekleme, vizyon ve değerlerini başarma hedefi ile İnsan Kaynakları Yönetimi Politikalarımız şunlardır;

Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi İnsan Kaynaklarının temel amacı; kurumun değer, vizyon ve stratejileri doğrultusunda, çalışanların tüm kapasite ve yeterliliklerini ortaya koyabilecekleri, geliştirebilecekleri, organizasyona belirgin bir değer katarak kendilerini büyük bir ekibin önemli bir parçası olarak hissedebilecekleri öğrenen organizasyonlar oluşturmaktır.

֍ Çalışanlarımızın sosyal hak ve yükümlülüklerine riayet edilecek sistemli bir çalışma ortamını sağlayarak adil ve güvenilir ilişkiler yaratmak ve bunu sürekli kılmak en büyük gayemizdir.
֍ Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi yükümlülüklerini söz verdiği şekilde ve zamanında yerine getirir, ilişkilerinde dürüst ve açıktır, çalışanlarından da aynı şekilde tutum ve davranış beklenir.
֍ Çalışanların hizmet ve yaşam düzeylerini arttırmak ana hedeflerimiz arasındadır. Bunu gerçekleştirmek için eğitim, motivasyon ve sosyal iyileştirmeler sağlanır.
֍ Çalışan ve kurum sadakatinin karşılıklı güven ve liyakat üzerine inşa edildiğine inanırız.
֍ Kurumsal gereksinimler bağlamında çalışanların paralel kariyer beklentilerine de olanak tanıyarak, bireysel gelişime katkı sağlanır.
֍ Entelektüel bilgi birikiminin kurumsallaştırılması gerçekleştirilmektedir.
֍ Yalın bir organizasyon yapısı içinde, kurumsal öğrenme ve iyileştirmenin sürekliliği sağlanır.
֍ İşlerin yürütülmesinde karar yetkilerinin açıkça tanımlanması ve bu yetkilerin ilgili çalışanlara dağıtılması, güvene dayalı bireysel ve kurumsal ilişkiler oluşturulmuştur.
֍ İş yaşamında hatalara bağlı olarak öncelikle çalışanların değil, pozitif bir kurum kültürü anlayışıyla sistematik yapıların ve iş standartlarının sorgulaması yapılmaktadır.
֍ Kurum moral değerlerinin oluşturulması ve benimsenmesinin sağlanmıştır.
֍ Motivasyona doğrudan katkı sağlayacak sistematik yapılar kurulmuştur.
֍ Dünya standartlarında iş güvenliği ve sağlık ortamının sağlanması, kullanacağımız temel yaklaşımlarımız olacaktır.

STAJYER

Lise ve Üniversite staj programlarımız için bizi takip edebilir, başvurularınız için kayıt zamanlarından haberdar olabilirsiniz.
Öğrenci ya da yeni mezunlar olarak staj programlarımıza katılabilir, açtığımız pozisyonlarda yetiştirilmek üzere başvuruda bulunabilirsiniz.

Lise Stajı: Türkiye’de hizmet verdiğimiz tüm lokasyonlar için seçimlerimizi Meslek Liseleri’nin ilgili bölümlerinden yapıyoruz. Stajyer alımları için talep toplama ve ön görüşmeler Mayıs-Haziran ayları içinde gerçekleşirken, Eylül ayı itibariyle staj programı başlamaktadır. Stajyer seçimlerimizde lise son sınıf öğrencisi olma ve zorunlu staj kapsamında olma ön koşulları aranmaktadır.

Üniversite Stajı: Kurumumuz bölüm ve departman kadroları için, her yıl Mart ayının 2. haftasında başlayan başvuru sürecimiz Nisan-Mayıs aylarında tamamlanmaktadır. Haziran ayı itibariyle de staj programları başlamaktadır. Stajyerlerimizi SGK girişi yapma zorunluluğu olan üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden seçiyoruz. Stajyerlerimizi program kapsamında, oryantasyon, yetkinlik envanteri uygulaması ve geribildirimi, kariyer sohbetleri, İletişim-Takımdaşlık eğitimi, online eğitimler, staj yapılan departman ile ilgili proje hazırlanması ve staj sonunda sunum yapılması gibi süreçlere dahil ediyoruz. Staj sonunda tüm bu çalışmalar üzerinden performans değerlendirmesi yapıyor ve başarılı olan stajyerlerimiz için okul döneminde part-time iş imkanı sunuyoruz. Stajyer alımlarında, video mülakat, İngilizce sınavı, genel yetenek sınavı, grup mülakatı ve birebir mülakat süreçleri uygulamaktayız.

Ailemizin bir parçası olmak isterseniz fotoğraflı özgeçmişinizi kariyer@kaynakegitimmerkezi.com adresine STAJYER konu başlığı ile göndermenizi rica ederiz.

Sizinle alakalı bir pozisyon açıldığı anda İnsan Kaynakları ile ilgilenen arkadaşlarımız sizinle irtibata geçecektir.

 YENİ MEZUN

Başlangıç seviye rollerimiz için yetiştirilmek üzere istihdam edeceğimiz yeni mezunlara yönelik açtığımız pozisyonlarımızı takip edebilir, kariyerinizde çizmek istediğiniz yolu bizimle belirleyebilirsiniz.

Ailemizin bir parçası olmak isterseniz fotoğraflı özgeçmişinizi kariyer@kaynakegitimmerkezi.com adresine YENİ MEZUN konu başlığı ile göndermenizi rica ederiz.

Sizinle alakalı bir pozisyon açıldığı anda İnsan Kaynakları ile ilgilenen arkadaşlarımız sizinle irtibata geçecektir.

PROFESYONEL

Eğitim sektöründe tecrübe edinmiş başarılı profesyoneller için çalışma arkadaşı adaylarımızın kendilerini yakından tanıyabilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz bilgileri bizimle paylaşabilirsiniz. Tecrübelerinize ve kariyer planlarınıza uygun tüm ilanlarımızı inceleyebileceğiniz ve başvuruda bulunacağımıza olumlu veya olumsuz olarak sizlere geri bildirim yapılacağından emin olabilirsiniz.

İlk planda Online platformlar üzerinden yürüttüğümüz mülakat, kişilik envanteri ve sınav uygulamalarımızla sizler için en konforlu ve hızlı aday deneyimini oluşturmayı hedefliyoruz.

Ailemizin bir parçası olmak isterseniz fotoğraflı özgeçmişinizi kariyer@kaynakegitimmerkezi.com adresine PROFESYONEL konu başlığı ile göndermenizi rica ederiz.

Sizinle alakalı bir pozisyon açıldığı anda İnsan Kaynakları ile ilgilenen arkadaşlarımız sizinle irtibata geçecektir.

 

Copyright © Kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi